Мастер-класс

МАЙСТЕР-КЛАС ДРУЖИНИ ПОСЛА ІТАЛІЇ В УКРАЇНІ МАЕСТРО НАНСІ МІЛЕЗІС РОМАНО «МУЗИЧНЕ БАРОКО ВІД РИМА ДО ВЕНЕЦІЇ»

 iicmanager upload img kiev 201509291148img 2823

7 жовтня 2015 р. в 12.30 в конференц-залі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова (вул. Дворянська, 2) в рамках другого фестивалю італійського музичного бароко «Italia Festival Barocco» відбудеться Майстер-клас дружини посла Італії в Україні маестро Нансі Мілезіс Романо «Музичне бароко від Рима до Венеції».

Музичне бароко від Рима до Венеції

Рим та Венеція. Міста-символи сучасного суспільства, які часто мали несхожі політичні й соціальні устрої, що призводило до розвитку відмінних мистецьких напрямів, які проте легко вписувалися в спільну картину італійського Відродження.

Рим – «Caput Mundi» («світова столиця») – місце, яке спокушало мандрівників, що прагнули наблизитись до античної культури, а також познайомитись з урбанізованою сучасністю міста. Венеція – Морська Республіка з необмеженими торгівельними кордонами, що прагне пізнавати чужі культури, поглинаючи їх в свою власну та, водночас, надаючи їм можливість розвитку.

Міць та форма стають символічною основою для мистецьких течій XVI століття, що в XVII суттєво не змінюється. «Не було жодних змін, що торкнулися б суспільно-політичного устрою, проте всюди відкрито почали застосовувати «нове». (Мараваль). Це – те «нове», що здіймається поза раціональністю, що приваблює. Це – те небачене, що спокушає, «не змінюючи в корені існуючих устоїв».

Отже, контрапунктні принципи, що спостерігаються у мистецькому житті «Вічного міста» не підлягають обговоренню, а просто виливаються у «поліхорову» музику під час пишних барокових святкувань, духовний драматизм возвеличується в Ораторії. Натомість у Венеції одноголосий спів розвивається у драмі Монтеверді, а страсті з мадригалів перенасичують форми оперного театру (саме тут з’являється перший публічний театр). «Друга практика» відтворює постійні зміни та нескінченну надмірність, але усе заради  емоційності та барокових святкувань.

Детальніше про фестиваль та інші майстер-класи:

http://www.iickiev.esteri.it/IIC_Kiev/webform/SchedaEvento.aspx?id=386&citta=Kiev 

https://www.facebook.com/ItaliaFestivalBarocco?fref=ts  

Нансі Мілезіс Романо 

Закінчила Консерваторію Буенос-Айреса з класу фортепіано та співу. Після академічних студій у Сполучених Штатах Америки, в Римі зосереджується на глибокому вивченні старовинної музики і надалі активно присвячує свою творчість саме цьому музичному жанру.

З 2007 р. засновує та диригує римським жіночим ансамблем, який виступає в провідних європейських столицях, а в 2013 р. створює в Україні колектив «The Kiev Baroque Consort».

У даний час веде активну музичну діяльність одночасно в Римі та Києві.

Організатор заходу

Майстер-клас проводиться на базі Центру історії та культури Італії імені Дж. Гарібальді Одеського національного університету імені І.І. Мечникова (засновано у 2007 р.). Основні завдання центру – популяризація історії та культури Італії через курси італійської мови та різноманітні культурно-просвітницькі заходи (виставки, лекції, презентації тощо).

Детальніше про Центр: http://garibaldi.onu.edu.ua

Запрошуються історики, культурологи, психологи, а також поціновувачі італійської культури та музичного мистецтва.

 iicmanager upload img kiev 201509181036nancymilesisromano