Основні міжнародні іспити з італійської мови

CELI (Certificatos di Conoscenza della Lingua Italiana)

CELI – сертифікати, що підтверджують знання італійської мови на відповідних рівнях, видаються Міжнародним Університетом Перуджі (Universita per Stranieri di Perugia). Іспити проводяться відповідно до вимог ALTE (Асоціації організаторів язикових тестів у Європі). Університет Перуджі є єдиною організацією, що представляє італійську мову в міжнародною організацією ALTE (Асоціація Язикових Екзаменаторів у Європі), таким чином, іспити CELI - єдині екзамени з італійського як іноземному, представлені в системі міжнародних іспитів ALTE. Система іспитів CELI складається з п'яти язикових тестів, що підтверджують володіння італійською мовою на рівнях від A2 (CELI 1) до C2 (CELI 5).
Іспити CELI можна здати в екзаменаційних центрах Інституту Культури Італії або інших центрах, акредитованих Університетом Перуджі.

• CELI 1: Іспит CELI 1 проводиться на початковому рівні, необхідному для спілкування італійською мовою в повсякденних побутових ситуаціях.
  • CELI 2: По своєму змісту екзамен з італійської мови CELI 2 відповідає основним вимогам Ради Європи до міжнародних язикових іспитів. Іспит CELI 2 проводиться на початковому середньому рівні, і перевіряє язикові здібності, необхідні для інтерактивного спілкування в різних побутових ситуаціях.
  • CELI 3: Іспит CELI 3 проводиться на середньому рівні, і оцінює здатність спілкуватися італійською мовою в повсякденних побутових ситуаціях.
  • CELI 4: Іспит CELI 4 проводиться на просунутому рівні й підходить для бажаючих учитися в італійських навчальних закладах або працювати в італійських компаніях. На цьому етапі іспиту Ви повинні вміти обговорювати різні теми, як у сфері особистих інтересів, так і в конкретних специфічних областях.
  • CELI 5: Іспит CELI 5 проводиться на просунутому рівні, і оцінює здатності, необхідні для використання італійської мови в різних ситуаціях із метою спілкування на різні професійні й соціальні теми.

CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera)

CILS – офіційна назва сертифіката, що підтверджує ступінь володіння італійською мовою, як іноземною. Видається Міжнародним Університетом Сієни (Universita per Stranieri di Siena), цей сертифікат офіційно визнаний Міністерством Закордонних Справ Італії. Наявність сертифіката CILS вигідно тим, хто вивчає італійську мову, працює або вчиться в Італії або по роботі пов'язаний з італійською мовою (наприклад, працює за рубежем або в спільних з Італією підприємствах, та ін.), і тим, хто хоче визначити свій рівень володіння італійською мовою. Міжнародний екзамен з італійської мови CILS має 4 рівні. Кожний рівень є незалежним і завершеним. На кожному рівні комунікативні здатності оцінюються в різних сферах: соціальної, професійної й академічної. Тим, хто успішно здав CILS, надається можливість продовжувати навчання в університеті Італії.

• CILS 1: Успішна здача міжнародного екзамену з італійської мови CILS 1 підтверджує володіння італійською мовою на побутовому рівні, необхідному для спілкування в повсякденному житті.
  • CILS 2: Успішна здача міжнародного екзамену з італійської мови CILS 2 надає право надходити в італійські ВНЗ, де ведеться викладання італійською мовою.
  • CILS 3: Успішна здача міжнародного екзамену з італійської мови CILS 3 засвідчує про вільний рівень володіння італійською мовою, що достатній для життя й роботи в Італії.
  • CILS 4: Успішна здача міжнародного екзамену з італійської мови CILS 4 демонструє знання італійської мови на рівні носія. Надає право викладання італійської мови як іноземного на середньому рівні.

PLIDA:

сертифікат PLIDA є офіційним документом, який Товариство ім. Данте Аліґ'єрі видає на основі підписаного з Міністерством закордонних справ Італії угоди (№1903 від 4.11.1993) при науковій підтримці Римського університету "Ла Сапієнца" (La Sapienza). Сертифікат PLIDA підтверджує знання італійської мови як іноземного на основі шостирівневої шкали, установленої Радою Європи, від елементарного рівня А1 (уміння використати італійську мову в повсякденних ситуаціях) до найвищого рівня З2 (вільне володіння італійською мовою на рівні утвореного носія язика, що може бути застосоване в будь-якій професійній області).
Також існують два спеціальних сертифікати:

• PLIDA juniors, призначений для підлітків у віці від 13 до 18 років. По своїй структурі він не відрізняється від звичайних Сертифікатів PLIDA, але при підготовці екзаменаційних матеріалів використаються близькі підліткам теми. Даний сертифікат включає рівні від А1 до З1.
  • PLIDA Commerciale створений для людей використовуючих італійську мову в області торгівлі й фінансів і підтверджує знання мови на рівнях В1, В2 і З1.