Открытие выставки

Фотомитець Лука БРАКАЛІ та його виставка «ЕКОСИСТЕМИ»Invitation

ЛУКА БРАКАЛІ відчув пристрасть до фотографування ще у дитинстві, зробивши свою першу світлину у шестирічному віці. Аби задовольнити та реалізувати свій головний інтерес – мандрівки, він захоплюється фотографією.
Лука Бракалі присвятив двадцять років пізнанню нашої Планети, відвідавши 130 країн – від степів Монголії до архіпелагу Шпіцберген, від дельти Окаванго до ріки Юкон, від островів Сан-Блас до Антарктиди. У своїх подорожах фотограф використовував усі можливі засоби пересування: велосипед, повітряну кулю, лижі, собачі упряжки та ін.
За допомогою фотомистецтва він також намагається привернути увагу до численних проблем збереження навколишнього середовища.

З 2008 р. є членом Асоціації молодих науковців-полярників «APEC», співпрацює з найвпливовішими дослідниками Крайньої Півночі.
Спеціалізуючись на екстремальних репортажах з Арктики та Антарктики, у 2009 р. Бракалі стає єдиним репортером на Північному полюсі в складі екологічної лижної експедиції.
У 2010 р. дебютує у сфері художньої фотографії. Його твори експонуються у музеях і галереях Рима, Болоньї, Софії, Нью-Йорка, Києва, Львова, Керчі та Одеси.
З 2011 р. діяльність фотомайстра поширюється і на телебачення. Бракалі стає ведучим телепрограми про подорожі на каналі «Sky», режисером щотижневої передачі на Першому каналі Національного телебачення Італії RAI. У його доробку – 20 документальних фільмів. Про свої арктичні мандрівки він розповідає в прямому ефірі через супутниковий зв’язок у численних теле- та радіоінтерв’ю.
Лука Бракалі є автором книг: «Ілюстрована історія Пістої», «Барви мандрівки», «SOS Планета Земля».
Він публікує безліч репортажів у часописах про культуру, спорт і подорожі. Один з останніх – репортаж у «National Geographic» (жовтень 2012 р.) про реставрацію кам’яних статуй Моаї на острові Пасхи.

Лука Бракалі – переможець багатьох міжнародних фотоконкурсів, у т.ч.:

• переможець Міжнародного фотоконкурсу «Glanzlichter» (Німеччина) у номінаціях «Тваринний світ» та «Природа як мистецтво» (2011 р.);
  • володар Міжнародної премії «Orvieto Fotografia» у категорії «Репортаж» за книгу «Барви мандрівки» (2007 р.);
  • переможець «Fujifilm Euro Press Photo World Awards 1994» у категорії «Репортаж» (1995 р.).

Збірка світлин Луки Бракалі «ЕКОСИСТЕМИ» ілюструє враження майстра від безперервної подорожі навколо світу. У фоторепортажах привабливі і загадкові ландшафти з різних куточків Планети, до яких часом важко дістатися, аби побачити їх на власні очі.
Усі твори фотомитця автентичні, без застосування комп’ютерного дизайну.
Окремої уваги заслуговує папір ручної роботи, на якому надруковані фотографії. Для того, щоб створити спеціальні листи, майстри з стародавнього містечка Фабріано (Італія) задіяли всі можливі технології та знання. До процесу його розробки долучився і сам фотограф.
Світлини Луки Бракалі дають можливість «…відчути красу, поезію, а іноді й трагічне виснаження Землі, що є нескінченним через постійне втручання людини... Завдяки його зображенням небачені пейзажі стають частиною нас самих. Його світосприйняття пропонує нові шляхи налагодження стосунків людини з Планетою», вважає професор Флорентійського міжнародного інституту дизайну та маркетингу «Полімода» Ламберто Кантоні.
Виставка, організована Посольством Італії в Україні, Італійським інститутом культури в Україні, Центром історії та культури Італії ім. Джузеппе Гарібальді Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова та Одеським літературним музеєм, відбувається завдяки підтримки Торгової марки «In Blu».

Приглашаются все желающие! вход бесплатный
Открывает выставку посол Италии в Украине Фабрицио Романо
Виставка відкрита з 29 березня по 23 квітня 2013 р.
з 10 до 17 год. (крім понеділка)
в Одеському літературному музеї (вул. Ланжеронівська, 2)